BASIN ODASI

Çocuklar Miniatürk’te unutamayacakları bir 23 Nisan Bayramı yaşadılar

Türkiye’nin ilk minyatür parkı olan Miniatürk tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 23 Nisan Şenliği, bu yıl da çocuklara unutamayacakları bir bayram yaşattı. Çocuklar ve velileri, birbirinden renkli etkinlikler ve Uluslararası Çocuk Halk Oyunları Festivali ile 12:00’den 17:00’ye kadar keyifli, eğlenceli saatler geçirdiler.

Miniatürk, İhlas Koleji ve Gökcan Koleji’nin işbirliği ile hazırlanan ve bu yıl yedincisi gerçekleştirilen 23 Nisan Şenliği’nde 7 ülkenin çocuk halk oyunları ekiplerinin sundukları renkli ve coşku dolu gösterilerinin yanı sıra, birbirinden eğlenceli etkinlikler gerçekleştirildi.

Programda, çocukların doyasıya eğlenmeleri için şişme oyun alanı kuruldu; palyaço ve cambaz gösterileri sunuldu, geleneksel çocuk oyunları oynandı, spor gösterileri düzenlendi, kaligrafi çalışması yapıldı, ödüllü 23 Nisan temalı resim yarışması düzenlendi. Etkinlik kapsamında antrenörler eşliğinde yapılan ok atışları ile çocuklar, okçuluk sporu ile tanıştılar, heyecanlı dakikalar yaşadılar. Aatölye çalışmaları kapsamında robot yapımı çalışmasına çocuklar büyük ilgi gösterdi. Seramik hamur, kalıp çalışmaları, köpük tabaktan balık yapımı, maske hazırlanması gibi sanatsal etkinliklerin yanı sıra yüz boyama gibi etkinlikler de şenliğe renk kattı.