BASIN ODASI

Miniatürk, bu yıl da “Kitap Hediye Günü”ne ev sahipliği edecek

9 Nisan Pazar günü Miniatürk’e “Kitap Ağacı” dikilecek ve çocuklar, “Kitap Ağacı”ndan meyve toplar gibi, ağaçta asılı olan kitapları toplayacaklar.

Herkese Kitap Vakfı ile Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından düzenlenen “Kitap Hediye Günü”, 9 Nisan Pazar günü Miniatürk’te çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Çocuklar Miniatürk’te “Kitap Ağacı”ndan kitap toplayacaklar

İlk kez geçen yıl hayata geçirilen ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan “Kitap Hediye Günü”nün Miniatürk programında, bu özel gün hakkında bilgi verilecek, kitap okumanın önemine dair konuşmalar yapılacak, çocuklara kitap hediye edilecek.

Miniatürk’e “Kitap Ağacı” dikilecek ve çocuklar, “Kitap Ağacı”ndan meyve toplar gibi, ağaçta asılı olan kitapları toplayacaklar.

“Toplumun kitap okuma oranını artırmak ve daha fazla insanı kitapla buluşturmak” amacıyla hayata geçirilen “Kitap Hediye Günü” ile insanlarda birbirlerine kitap hediye etme alışkanlığı oluşturulmaya çalışılıyor.

“Okuyan Türkiye İçin, Herkese Her Yerde Kitap” sloganı ile gerçekleştirilecek olan etkinlikle bu yıl 9 Nisan Pazar günü herkesin “Benden Sana” diyerek birine bir kitap hediye etmesi isteniyor. Kampanya kapsamında, sosyal medyada kullanılmak üzere #BendenSana başlıklı bir hashtag oluşturuldu.

Herkese Kitap Vakfı Kurucu Genel Başkanı Bülent Şenver, “Kitap Hediye Günü” hakkında yaptığı açıklamada, insanımıza birbirlerine kitap hediye etme alışkanlığını kazandırmak istediklerini belirterek, “Kitap, en değerli hediyedir. Dünya’da bir ilk olan bu uygulama hepimizi heyecanlandırıyor” dedi.