BASIN ODASI

Miniatürk 23 Nisan Çocuk Şenliği’ne Davetlisiniz

Türkiye’nin ilk minyatür parkı olan ve İBB Kültür A.Ş.’ye bağlı olarak hizmet veren Miniatürk, çocuklara verdiği özel değeri, her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Miniatürk 23 Nisan Çocuk Şenliği” ile bu yıl da çocukların unutulmaz hatıralarına ilâve etmeye devam ediyor.

Miniatürk, İhlas Koleji ve Gökcan Koleji’nin işbirliği ile hazırlanan program, 23 Nisan Cumartesi günü saat 12.00’de başlayacak ve saat 17.00’ye kadar devam edecek.

Bu yıl yedincisi gerçekleştirilecek olan şenlik programı çerçevesinde “Uluslararası Çocuk Halk Oyunları Festivali” de her yıl olduğu gibi bütün coşkusu ve renkliliği ile çocuklara ve velilere eğlenceli dakikalar yaşatacak.

Festivale bu yıl, Türkiye, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Makedonya, Endonezya, Pakistan ve Kırgızistan olmak üzere 7 ülkenin çocuk halk oyunları ekipleri katılacak.

Programda ayrıca, çocukların doyasıya eğlenmeleri için şişme oyun alanı kurulacak; palyaço ve cambaz gösterileri sunulacak, geleneksel çocuk oyunları oynanacak, spor gösterileri düzenlenecek, kaligrafi çalışması yapılacak, ödüllü 23  Nisan temalı resim yarışması düzenlenecek. Etkinlik kapsamında antrenörler eşliğinde hedeflere ok atışları yapılacak, atölye çalışmaları kapsamında robot yapımı çalışması gerçekleştirilecek; seramik hamur, kalıp çalışmaları, köpük tabaktan balık yapımı, maske hazırlanması gibi sanatsal etkinlikler gerçekleştirilecek.

Şenlikte, ücretsiz ikramlar ile çocuklar unutulmaz bir gün yaşayacaklar.

Ziyaretçiler, 23 Nisan Çocuk Şenliği’ni izlemek için Miniatürk giriş bileti ücreti dışında herhangi bir ücret ödemeyecekler.