HABERLER

“Dombıra” şarkısı ile adını Türk dünyasına duyuran ünlü halk ozanı Arslanbek Sultanbekov, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Kültür AŞ tarafından işletilen Miniatürk’ü ziyaret etti.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Miniatürk’te coşkulu kutlamalara sahne oldu. Etkinliklerde yüzlerce çocuk ritim atölyesinden illüzyon ve pandomim gösterilerine, kağıt uçak atölyesinden köpük balon şovuna kadar birbirinden eğlenceli atölyelere katıldı.
Dünyanın 11 ülkesinden gelen çocuklar bugün Miniatürk ziyaretçilerine muhteşem bir gün yaşattı. Ülkelerinin geleneksel halk oyunlarını sergileyen gruplar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ tarafından bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen “Miniatürk Uluslararası Çocuk Halk Oyunları Gösterisi”nde İstanbul’dan dünyaya barış mesajları iletti.
23 Nisan’da Miniatürk’teyiz İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 98. yıl dönümü nedeniyle Miniatürk’te özel bir kutlama programı düzenliyor. ‘Miniatürk 23 Nisan Çocuk Şenliği’ birbirinden eğlenceli ve renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak.
“Miniatürk 9. Uluslararası Çocuk Halk Oyunları Gösterisi” 22 Nisan Pazar günü Miniatürk’te gerçekleştirilecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında, bu yıl da dünya ülkelerinin çocuk halk oyunları ekiplerini İstanbul’da ağırlayacak.
Çocuklar Okumanın Meyvesini Miniatürk’te Toplayacaklar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ ve Herkese Kitap Vakfı’nın işbirliğiyle düzenlenen “Kitap Hediye Günü” bu yıl da Miniatürk’te kutlanacak.