HABERLER / DUYURULAR

İstanbul Tarihi Yarımada model Sergisi Ödüllü Fotoğraf Yarışması

Miniatürk Çocuk Etkinlikleri


İstanbul Tarihi Yarımada model Sergisi Ödüllü Fotoğraf Yarışması 15 Ocak’ta başlıyor!


İBB Kültür AŞ’ye bağlı Miniatürk içerisinde yer alan İstanbul Tarihi Yarımada model Sergisi’nde ödüllü fotoğraf yarışması başlıyor. 15 Ocak – 15 Mart tarihleri arasında başvuruların alınacağı yarışma, fotoğraf tutkunlarını İstanbul Tarihi Yarımada model Sergisi’nin büyüleyici atmosferini cep telefonlarının objektifinden yansıtmaya davet ediyor.

Dünyada sayılı, Türkiye’nin ise en büyük model sergisi olan “İstanbul Tarihi Yarımada model Sergisi”, İstanbul’da bulunan Miniatürk Müzesi’nde özel kapalı alanda sergileniyor.

Tarihi kaynaklara dayanılarak 5 yılda tamamlanan serginin her 30 cm²’sinde farklı bir hikâye hareketli izlenebiliyor. Sergi, 16. ve 19. yüzyıllar arasındaki 400 yıllık süreçte Topkapı Sarayı’ndan Sultanahmet Camii’ne kadar uzanan bir coğrafyadaki yaşamı binlerce insan, atlı arabalar, yangınlar, yeniçeri isyanları, meşaleler ve tüten bacalar gibi hareketli figürlerle anlatıyor.

Yarışmaya katılanlar, yaratıcılıklarını ve fotoğrafçılık becerilerini sergileme fırsatı bulurken, bir yandan da para ödülü kazanma şansına sahip oluyor. Birincilik ödülü 5.000 TL, ikincilik ödülü 3.000 TL ve üçüncülük ödülü 1.500 TL ile fotoğraf meraklılarını bu eşsiz fırsata katılmaya teşvik ediyor.

Yarışmaya katılmak için katılımcıların eserlerini 15 Mart 2024’e kadar www.istanbultarihiyarimadamodelsergisi.com web sitesi üzerinden göndermeleri gerekmektedir.

Zaman ve tarih içinde büyüleyici bir görsel yolculuğun parçası olmak için sergiyi ziyaret edin; en güzel fotoğrafı çekin!

Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.